Wausau Tsav & Tshawb Xyuas

WAUSAU - DC Everest muaj 13 tus yeej thiab 27 qhov kev tsim nyog ntawm ntu ntawm WIAA Division 1 Track & Field Regional muaj hnub Monday ntawm Wausau West High School.

Cov ntxhais DC Everest muaj xya qhov kev sib tw hauv cheeb tsam thiab ua tiav thib ob, thaum cov tub hluas muaj rau tus yeej thiab tau thib peb hauv pab pawg.

Marshfield yeej cov ntxhais pab pawg, nrog Stevens Point tau txais thawj qhov chaw hauv cov tub.

Ob chav sib tw rau DC Everest suav nrog Breanna Lehrke hauv cov ntxhais triple dhia (36-3½) thiab dhia ntev (17-6¾), Cole Stevens hauv cov tub tua (53-11¾) thiab discus (171-8), thiab Blake Postler nyob rau hauv cov tub hluas 110-meter hurdles (15.62) thiab 300 hurdles (41.44).

Kuj tseem yeej cov npe hauv cheeb tsam rau Evergreens yog Ella Pavlovich hauv cov ntxhais discus (127-7), Reanna Edwards hauv cov ntxhais ncej vault (11-0), Sadie Rakovec hauv cov ntxhais 100 (13.15), Elaina Kamke hauv cov ntxhais 100 hurdles (16.59), Sara Mlodik hauv cov ntxhais 3,200 (11:29.66), Triton Schmidt hauv cov tub hluas dhia ntev (20-9¾), thiab Keaton Oettinger hauv cov tub hluas ncej vault (13-3).

Kuj tseem nce mus rau ntu ntu rau DC Everest cov ntxhais yog: Caitlin Grisham hauv discus (thib ob, 113-9), Liberty Christianson hauv kev dhia siab (thib ob, 5-0), Ciarra Wanta hauv kev dhia ntev (thib peb, 15-4 ¾), Rakovec hauv triple dhia (thib ob, 34-8 ¼), Maria Selting hauv 800 (thib peb, 2: 27.70), Lindsay Nielsen hauv 200 (plaub, 28.18), Mlodik hauv 1,600 (thib ob, 5: 26.21), 3,200 relay pab pawg ntawm Elizabeth Harmon, Kennedy Stowell, Lauren Bouffleur thiab Krista Via (plaub, 10: 35.27), 800 relay pab pawg ntawm Wanta, Megan Zemke, Nielsen thiab Isabella Kraege (thib ob, 1: 51.18), thiab pab pawg 400 relay ntawm Isabelle Jaipuri, Rakovec, Lehrke thiab Ellia Roble (thib ob, 51:08).

Tsiv mus rau DC Everest cov tub, ntxiv rau cov neeg sib tw hauv cheeb tsam, yog Matt David hauv 800 (thib peb, 2: 02.33), Matt Nielsen nyob rau hauv tus ncej vault (thib peb, 12-6), Arlin Sangster hauv triple dhia ( thib plaub, 39-6), thiab 400 relay pab pawg ntawm Emmitt Peterson, Schmidt, Ty Strehlow thiab Caiden Hoeppner (thib ob, 44:09).

Cov ntxhais Wausau West yeej peb relays, thiab cov tub hluas yeej ob relays thiab muaj ob tug neeg champions raws li cov neeg ncaws pob tsim nyog rau sectionals nyob rau hauv 25 txheej xwm.

Kev yeej lub npe hauv cheeb tsam rau cov ntxhais sab hnub poob yog 3,200 tus neeg sib tw ntawm Grace Albee, Elxa Marciniak, Madylin Phelps thiab Celia Sinz (10:03.65), 800 relay pab pawg ntawm Chloe Weisenberger, Madeline Hahn, Albee thiab Harper Mead (1: 46.45) , thiab 400 relay pab pawg ntawm Weisenberger, Mead, Kate Loveland thiab Hahn (50.89).

Tsis tas li ntawd tsim nyog rau sectionals rau cov ntxhais sab hnub poob yog: Weisenberger nyob rau hauv tus ncej vault (thib peb, 9-9), Allison Schauls nyob rau hauv lub triple dhia (31-10 ¾), Keara Schoen nyob rau hauv lub 100 hurdles (thib peb, 17:44) thiab 300 hurdles (thib peb 50.42), Kelsey Napiwocki hauv 100 (thib plaub, 13.69), Adah Boyd hauv 200 (thib peb, 28.02), Leah Ottosen hauv 1,600 (thib peb, 5: 50.87), thiab pab pawg rebee 1,600. Mead, Hahn thiab Loveland (plaub, 4:18.39).

Tau txais cov npe hauv cheeb tsam rau Wausau West cov tub yog Mason Mead hauv 200 (22.59), Gage Monpas hauv kev dhia siab (6-2), 800 relay pab pawg ntawm Curtis Tinjum, Carter Amerson, Reed Napiowocki thiab Mead (1: 30.81) , thiab 400 relay pab pawg ntawm Joe Berens, Amerson, Napiowocki thiab Mead (43.67).

Cov tub sab hnub poob lwm qhov kev tsim nyog yog: Monpas hauv kev dhia ntev (thib ob, 20-8), Derick Bailey hauv kev dhia siab (thib peb, 6-0), Amerson hauv kev dhia ntev (20-3 ¼), Garett Gauge hauv lub 110 hurdles (thib ob, 15.93) thiab triple dhia (thib peb, 40-6), Axel Mahler nyob rau hauv lub 400 (59.91), Joey Knauf (thib ob, 13-0) thiab Isaac Johns (plaub, 12-6) nyob rau hauv tus ncej vault, 1,600 relay team Mahler, Gabe Larkin, David DeLoye thiab Napiowocki (thib ob, 3:28.03), thiab 3,200 relay pab neeg ntawm Lukas Brown, Josh Neilitz, Larkin thiab DeLoye (thib peb, 8:42.91).

Wausau East muaj cuaj ntu kev tsim nyog. Tsiv mus rau cov ntxhais yog Madisen Wolff hauv 400 (thib peb, 1:06.30), Lily Clifford hauv kev txhaj tshuaj (thib ob, 35-7) thiab 400 relay pab pawg ntawm Aubrey Chance, Alie Meyer, Mya Person thiab Amijah King ( ib., 53.31).

Sectional qualifiers for the Wausau East cov tub yog 400 relay pab pawg ntawm Gabriel Kluck, Brady Prihoda, Isaac Rozwadowski thiab Ralph Pegues (thib plaub, 44.76), Marcus Gruszynski hauv kev txhaj tshuaj (thib peb, 44-10 ¼), Erek Ross hauv 1,600. (thib ob, 4:43.77), Pegues nyob rau hauv lub 100 (thib plaub, 11.68), Sawyer Trevillian nyob rau hauv lub discus (thib peb, 144-3), thiab Logan Mouw nyob rau hauv lub siab dhia (plaub, 5-8).

Lub rooj sib tham yuav muaj nyob rau hnub Thursday ntawm Marshfield High School. Plaub tus neeg ua tiav saum toj kawg nkaus hauv txhua qhov kev tshwm sim yuav tsim nyog rau 2022 WIAA State Track & Field Championships ntawm University of Wisconsin-La Crosse thaum Lub Rau Hli 3-4.

WIAA Division 1 Track & Field Regional
hluas nkauj
Pab pawg cov qhab nia:
1. Marshfield 158.5; 2. DC Everest 147; 3. Stevens Point 109.5; 4. Wausau West 91; 5. Wisconsin Rapids 59; 6. Merrill 56; 7. Wausau East 51; 8. Rhinelander 28.
Tub
Pab pawg cov qhab nia:
1. Stevens Point 173; 2. Wausau West 127; 3. DC Everest 110; 4. Marshfield 81; 5. Rhinelander 61; 6. Wausau East 57; 7. Wisconsin Rapids 55; 8. Hwv 38.

Nyem rau qhov no kom ua tiav cov txiaj ntsig, kev siab dawb ntawm WIAA.